چهارشنبه 7 اسفند 1392

پناهگاه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر در آتش کینه ی کوردلان!!!

پناهگاه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر در آتش کینه ی کوردلان!!!

برای سومین بار در طول سالهای فعالیت گروه زیست محیطی یاشیل میشو ، پناهگاه یاشیل میشو آن از سوی افراد مغرض به آتش کشیده شد. اولین بار در سال 1386 بود که شعله های کینه ورزانه ی مخالفین محیط زیست بر جان این پناهگاه افتاد و خسارت زیادی بر آن وارد ساخت.هنوز این زخم ها بر دل دوستداران طبیعت التیام نیافته بود که در سال 1387 برای دومین بار این مجموعه که به واقع مصلای علاقمندان حفظ محیط زیست در منطقه به شمار می رفت به آتش حماقت عده ای دچار شد که گویا از ادامه ی فعالیتهای این گروه و حفاظت از طبیعت خدادادی در خشم و غضب بودند.تشکلی که به لطف الهی و در سایه ی حمایتهای مردمی ، اینک در پانزدهمین سال درخشش خود در سطح کشور به سر می برد و کسب توفیقات منطقه ای و استانی و کشوری تنها گوشه ای از فعالیت های شبانه روزی اعضای آن دلالت دارد.
لیکن با کمال تأسف و دردمندی باید اظهار کنیم که مسئولین انتظامی و امنیتی شهرستان از به نتیجه رساندن پرونده های قبلی و معرفی مجرمین و مجازات آن ها تعلل نموده اند نا گفته پیداست که چنانکه مسئولین ذیربط شهرستان برخوردی قاطع در برابر چنین اقدامات کینه ورزانه و جرائم مغرضانه از خود نشان می دادند شاید ضمن اینکه مرهمی بر زخم دل های فعالان محیط زیست و دوستداران طبیعت می نهادند بلکه نقش بازدارندگی از تکرار چنین وقایع تلخی ایفا می نمود.
حال این سؤال بر اذهان عمومی سنگینی می کند که این همه تعلل و کوتاهی مسئولین شهرستان در تامین امنیت گروه یاشیل میشو از کجا سرچشمه می گیرد؟تشکلی که فعالیتها و تلاش های بی شائبه ی اعضای آن صرفا در راستای حفظ و تعالی محیط زیست و ایثار در جهت منافع عمومی می باشد.


به نظر می رسد شناسایی و معرفی چنین عاملان حقیر و سودجویان سیه دل که بیش از همه در آتش نفرت و غضب درونی خویش می سوزند برای مسئولین انتظامی منطقه کار سختی نباشد.بویژه آن که چنین افراد رذل از افکار پلید دشمنی با طبیعت و محیط زیست برمی خیزد و این امر ، همگان برای مقابله و پیگیری و جلوگیری از تکرار چنین اعمال خبیثانه وا می دارد.
اما آنچه همواره در چنین مقاطعی باید خاطر نشان ساخت عزم استوار دوستداران محیط زیست و همت بیش از بیش در حفاظت از طبیعت مظلوم سرزمین مان می باشد.


 

کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

Designed by Shabestar.net