شنبه 31 خرداد 1393

مقاله دکتر قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی زمین پاک

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی برنامه های روز جهانی زمین پاک گفت: فرهنگ سازی در خصوص حفظ محیط زیست وظیفه ای همگانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، دکترحمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت:با محور قراردادن پیام مقام معظم رهبری در سال جدید با نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی "شعار روز جهانی زمین پاک امسال  "اراده ملی و زمین پاک"از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نامگذاری شده است.

وی گفت:مسألـه آلودگی زمین یکـی از مسائل عمده محیط زیست و دغدغه عمده دست اندرکاران محیط زیست در کشور و جهان است.

قاسمی بیان کرد:مسأله میزان تولید زباله در سراسر جهان و یافتن محل دفن صحیح و بهداشتی آن از مسائل مهم بخصوص در کشورهای کوچک و در حال توسعه است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت:از برنامه های اداره کل  در این روز برگزاری جلسات گارگروه پسماند در تمامی شهرستانها،بازدید از سلول دفن بهداشتی و تصفیه خانه شیرابه های زباله گاه تبریز،بازدید از صنایع استان و فرهنگ سازی در خصوص محیط زیست با هماهنگی رسانه های گروهی و صدا سیما انجام خواهد پذیرفت.

وی همچنین اضافه کرد:برگزاری نمایشگاه ،حضور کارشناسان حفاظت محیط زیست در مدارس ، آموزش و پاکسازی مناطق استان ،برگزاری مسابقات کتبی و ارسال پیامکهایی با موضوع اهمیت زمین پاک از دیگر فعالیتهای این اداره کل در این روز است.

قاسمی گفت:به مناسبت این روز با هماهنگی هایی که با شهرداریهای استان و اداره کل شهرسازی استان صورت گرفته مبادی ورودی شهرها و اطراف بزرگراهها از زباله پاکسازی خواهند شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست تاکید نمود:اهمیت فرهنگسازی در مقوله حفظ محیط زیست و زمین پاک در ایران وظیفه ای است که باید به جد به آن پرداخت و در اصل پنچاه قانون اساسی ایران نیز حفظ وحراست از محیط زیست به آن اشاره شده است. 

کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

Designed by Shabestar.net