سه شنبه 28 مرداد 1393

  کشف پنج عدد هوبره از قاچاقچیان حیات وحش در خراسان جنوبی

  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه شهرستان زیرکوه با همکاری ماموران نیروی انتظامی این شهرستان به یک دستگاه خودروی سواری که در مسیر حاجی آباد – مهمانشهر در حال حرکت بود مشکوک شده و خودروی مذکور را متوقف نمودند.

  مرتضی خیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه گفت: در جریان بازرسی از این خودروی سواری تعداد پنچ عدد پرنده حمایت شده هوبره کشف و ضبط و یک نفر متهم در این زمینه بازداشت گردید.

  بر اساس آخرین مصوبه دولت در حال حاضر ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت صید و شکار غیرمجاز هر قطعه هوبره معادل بیست میلیون ریال تعیین شده است.

  گونه نادر هوبره با نام علمی Houbara Bustard یکی از پرندگان ارزشمند و در معرض انقراض است که به عنوان گونه‌ای حمایت شده مورد حفاظت قرار می‏گیرد. هوبره به عنوان گونه‌ای آسیب‌پذیر در فهرست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت IUCN به ثبت رسیده است.

  شکار و قاچاق هوبره به کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل علاقه بسیار زیاد شیوخ عرب، نسل این پرنده را در آستانه انقراض قرار داده است.   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net