چهارشنبه 5 آذر 1393

امضا تفاهمنامه همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست:

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای توسعه همکاری های فی ما بین تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، دکتر حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید در جهت کاهش تصدی گری و تقویت بنیه علمی و تخصصی دانش آموختگان محیط زیست این تفاهمنامه امضا شد.

وی افزود: واگذاری بخشی از وظایف غیر حاکمیتی اداره کل حفاظت محیط زیست به سازمان نظام مهندسی کشاورزی (طبیعت گردی و اجرای برنامه های تفرج متمرکز طرحهای تفضیلی مناطق حفاظت شده، برآورد ذخایر آبزیان بومی و مدیریت بهره برداری از آنها) از بندهای این تفاهم نامه است.

قاسمی اضافه کرد : استفاده از توان شرکتها فنی،مشاوره ای و خدماتی دارای صلاحیت سازمان نظام مهندسی برای پایش خود اظهاری پروژه های بزرگ تولیدی؛خدماتی؛معدنی و عمرانی به لحاظ آلایندگی ها و اثرات سوء زیست زیست محیطی کارخانجات تولیدی و به منظور نظارت در حین اجرا این واحدها از دیگر بندهای دیگر این تفاهم نامه است.

در ادامه شهرام شفیعی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی عنوان کرد: همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست استان به منظور برگزاری دوره های آموزشی و باز آموزی مورد نیاز تشکلهای فعال در طرح  به منظور ارتقاء سطح علمی و تخصصی کارشناسان از تعهدات این سازمان است.

وی افزود: معرفی شرکتها فنی،مشاوره ای و خدماتی دارای صلاحیت به اداره کل حفاظت محیط زیست استان در راستای انجام امور قابل واگذاری و هدایت متقاضیان جهت ایجاد تشکلهای زیست محیطی جدید از تعهدات دیگر این سازمان است.

افزودنی است این تفاهم نامه در هشت ماده و یک تبصره  در تاریخ 04/09/1393 فی مابین اداره کل حفاظت محیط زیست و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی منعقد گردید. 

کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

Designed by Shabestar.net