شنبه 16 بهمن 1395

  زباله‌های شهری با استفاده از فناوری پلاسما به انرژی تبدیل می شوند

  پروژه تبدیل زباله‌های شهری به انرژی با استفاده از فناوری پلاسما با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
  به گزارش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیریت و بازیافت پسماندهای شهری یکی از مشکلات و چالش های عمده کشور است و تکنولوژی پلاسما از پیشرفته ترین فناوری های موجود برای امحا، بی خطرسازی و تبدیل زباله به انرژی است.
  در این راستا مسئولان و کارشناسان ستاد از پایلوت 'تبدیل زباله های شهری به انرژی با استفاده از فناوری پلاسما' که با حمایت ستاد در حال انجام است، بازدید کردند.
  این پایلوت با ظرفیت 1000 کیلوگرم در روز به همت پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت اجرا شده و در واقع پروژه طرح گازی کردن زباله با استفاده از فناوری مشعل پلاسمایی برای نخستین بار در پژوهشگاه صنعت نفت اجرایی شده است.
  در این بازدید، حمید بزرگ زاده مجری پروژه به تشریح مراحل مختلف ساخت پایلوت پرداخت و کارکرد و عملکرد سه مشعل پلاسمایی با توان ۳۰ کیلووات ارزیابی شد.
  بنابر این گزارش، مجری طرح میزان پیشرفت پروژه را بسیار مناسب دانست و اعلام کرد با انجام آخرین بهینه‌سازی های لازم، پروژه در نیمه دوم اسفند ماه سال جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. 
  یکی از ویژگی های بارز این پروژه استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان داخلی بوده و تجاری سازی این فناوری برای گام های بعدی، هدف گذاری شده است.


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net