سه شنبه 3 اسفند 1395

  تردد 1.2 میلیون خودروی فرسوده عامل مهم آلودگی هوا در کلانشهرهاست

  رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: تردد یک میلیون و 200 هزار خودروی فرسوده در کشور از عوامل مهم آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرهاست.
  به گزارش ایرنا مهدی نیکدار عصر روز دوشنبه در جلسه کارگروه ویژه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در آذربایجان غربی افزود: سالانه 100 هزار خودروی فرسوده به این تعداد اضافه می شود و برای رفع این مشکل باید ساز و کار لازم برای همراهی بیشتر رانندگان این خودروها اتخاذ شود. 
  وی اضافه کرد: در صورتی که در هر سال حدود 400 هزار خودروی فرسوده از رده خارج شود، می توان در مدت سه تا چهار سال آینده همه این خودروها را نوسازی کرد. 
  وی با اشاره به اینکه نوسازی خودروهای فرسوده اجتناب ناپذیر است، اظهار کرد: آلودگی شهرهای کشور به ویژه کلانشهرها و شهرهای بزرگ با سرعت زیادی در حال پیش روی است. 
  عبدالحسین علی اکبری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز گفت: در حال حاضر افزون بر 47 هزار خودروی فرسوده در این استان تردد می کند و روند افزایشی این تعداد ادامه دارد. 
  وی افزود: حدود 2 هزار دستگاه از این تعداد، کامیون فرسوده است که یکی از عوامل اصلی آلوده کننده هوا در آذربایجان غربی و به ویژه ارومیه به شمار می رود. 
  به گزارش ایرنا و بر اساس برخی آمار موجود حدود 29 میلیون وسیله نقلیه موتوری در کشور در حال تردد بوده که از این تعداد 18 میلیون دستگاه خودرو است. 
  برخی صاحب نظران بر این عقیده هستند که آلودگی ایجاد شده توسط موتورسیکلت ها بسیار بیشتر از خودروها بوده و باید برای آنها نیز چاره اندیشی شود.


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net