دوشنبه 16 اسفند 1395

بدون طبیعت چطور می خواهیم به زندگی ادامه دهیم

کارگردان سینما و تلویزیون: باید از خودمان بپرسیم که بدون طبیعت چطور می خواهیم به زندگی ادامه بدهیم و بعد تصمیم بگیریم که به سهم خود نقشی در حفظ طبیعت و توقف روند تخریب و آلودگی آن داشته باشیم.
داریوش فرهنگ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه تخریب و آلودگی محیط زیست، منجر به بی آبی ، بیکاری، بی نشاطی و ناامیدی در زندگی انسان ها می شود، افزود: امروز شاهد هستیم که چطور گرد و غبار به مهم ترین معضل کشور به ویژه در استان خوزستان تبدیل شده و زندگی و سلامت مردم را مختل کرده است.
وی با اشاره به بحران خشک شدن تالاب ها و رودخانه ها و دریاچه های ایران همچون زاینده رود اصفهان، ادامه داد: باید از خودمان بپرسیم که بدون طبیعت چطور می خواهیم به زندگی ادامه بدهیم و بعد تصمیم بگیریم که به سهم خود نقشی در حفظ طبیعت و توقف روند تخریب و آلودگی آن داشته باشیم. 
فرهنگ با یادآوری این موضوع که طبیعت و محیط زیست تنها متعلق به نسل امروز جامعه نیست و نسل آتی نیز باید از آن به عنوان حقی طبیعی برخوردار باشند، گفت: ما باید نگاه و رفتار خود به طبیعت و محیط زیست را تغییر بدهیم و بر خلاف تمام نامهربانی هایی که تا کنون در حق طبیعت و محیط زیست روا داشته ایم، مهربانی با طبیعت را در دستور کار زندگی خود قرار دهیم.
وی ادامه داد: هر گامی که ما برای حفظ محیط زیست و طبیعت وطن خود برداریم در واقع گامی برای زندگی سالم خود ، پدر و مادر، فرزندان و هموطنانمان است .
فرهنگ بااشاره به برگزاری دومین جشنواره عکس و پوستر نفس های شهر گفت: سودای این جشنواره برداشتن گامی برای تغییر رفتار و نگاه ما به طبیعت و محیط زیست وطن و جدی گرفتن نقش و مسئولیت خودمان در حفظ آن است.
مراسم اختتامیه دومین جشنواره عکس و پوستر نفس های شهر عصر فردا باحضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از هنرمندان در سالن همایش های بین المللی سازمان محیط زیست برگزار و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.


 

کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

Designed by Shabestar.net