سه شنبه 9 خرداد 1396

قرارهای سبز خرداد

زیست بوم/ زینب ابراهیم نواز: قرارهای سبز زیست محیطی در اکثر استانها و شهرهای ایران همچنان با قوت و انرژی ادامه دارد و هر کدام از تشکلهای زیست محیطی به نوبه خود سهمی در آبادانی این مرز و بوم دارند
گروه جمعیت پژواک طبیعت در پارک لاله تهران برنامه غذارسانی به گربه ها را داشتند.
مدرسه طبیعت ناردونه در ورامین اقدام به کارگاه رنگ آمیزی و ساخت کار دستی و نجاری کرد.
گروه کوهنوردی پاژین  بانه در  همایش کشوری به مناسبت سی امین سالیاد بمباران شیمیایی شرکت کرد.
سمینار محیط زیست با محوریت چالش امروز، چشم انداز فردا در دانشگاه اراک توسط مجمع تشکل های زیست محیطی اراک برگزار گردید.
شهروندان اهوازی هم در حرکتی نمادین به کمک پاکبانان شهرداری شتافتند و بخشی از پوسترهای کاندیداها را از در و دیوار شهر زدودند.
ناجیان نبض زمین هم در کنار سایر برنامه های خود، سه شنبه های هر هفته برنامه ای تحت عنوان سه شنبه های بدون ته سیگار برگزار میکنند که این هفته در پارک استقلال ارومیه حضور داشتند.
اجرای مانور اطفا حریق هم توسط انجمن سبز زاگرس با همکاری دبیرخانه انجمن های زیست محیطی استان کرمانشاه و منابع طبیعی در ناودار گیلانغرب برگزار گردید.
گروه کوهنوردی پاژین  بانه در  همایش کشوری به مناسبت سی امین سالیاد بمباران شیمیایی شرکت کرد.
انجمن زمین سبز بوشهر هم اینهفته نهال های سبز همدلی را در پارک بانوان شهر بوشهر کاشتند.
فعالین زیست محیطی اطراف سدها را هم نادیده نگرفتند. پاکسازی سد مهاباد هم از طرف محمد امین شیخ مندی قهرمان و پیشکسوت و عضو انجمن زندگی دوباره، هر روز و در تمام فصول سال بی وقفه صورت می گیرد.
انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان هم از باغ گیاهشناسی و ایستگاه تحقیقاتی گل و گیاهان هم بازدید داشت
به مناسبت هفته گرامیداشت تنوع زیستی اعضا کانونهای محیط زیست مناطق۲۲گانه تهران از موزه های حیات وحش داراباد و هفت چنار بازدید کردند.
دیوار نویسی هم در راستای فرهنگ محیط زیست بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام هم صورت گرفت.
به مناسبت گرامیداشت  روز جهانی تنوع زیستی برگزاری همایش منطقه حفاظت شده بهرام گور نی ریز با محوریت بررسی ارزش های زیستی و اقتصادی 
این همایش با شرکت علاقه مندان به محیط زیست، اعضای سمن های محیط زیستی و با حضور مهندس درویش مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، مهندس مرادی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس و جمعی از روسای ادارات و نهادهای دولتی، در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن میراث ماندگار بختگان در نی ریز برگزار شد.
تشکل زیست محیطی پاکسازان طبیعت فارس هم به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی (136 مین )برنامه خود را با  پاکسازی منطقه تنگ مهریان با موفقیت برگزار کرد و در این برنامه با توجه به انبوه زباله های رها شده در این منطقه بکر و زیبا بین گردشگران کیسه های زباله توزیع شد.
برنامه های پیش رو در هفته اتی
جمعیت پژواک طبیعت برنامه هفتگی پاکسازی ، غذارسانی به حیوانات و گفتگوی محیط زیستی را در 12 خرداد برگزار میکند.
کمپین ضیافت سبز در شهرتازه هم
با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و درپیش بودن روز جهانی محیط زیست (٥ ژوئن مقارن با ١٥ خردادماه) با پیام "ارتباط مردم با طبیعت " و نزدیک شدن به روز "بدون کیسه پلاستیکی" در ٢١ تیرماه و با توجه به برگزاری ضیافت های سحری و افطاری  با هدفگذاری بر ٥ هدف اصلی توسط شهروندان، فعالان و اعضای کانونهای محیط زیست محلات برگزار می گردد: 
1. استفاده از ظروف چند بار مصرف به جای ظروف یکبار مصرف به منظور کاهش تولید پسماندهای حاصل از ظروف یکبار مصرف ( اجرای نذر سبز برای شستشوی ظروف چند بار مصرف در مراسمات سحری و افطاری) و هیئات 
2. عدم استفاده از ظروف پلاستیکی برای خوراکیهای داغ ( غذاها و نوشیدنیها) بدلیل ایجاد مخاطرات بهداشتی شدید ( در صورت نیاز از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده گردد.) 
3. استفاده از کیسه های پارچه ای برای خرید نان بجای کیسه های پلاستیکی بدلیل مشکلات بهداشتی
4. استفاده از کیسه های پارچه ای برای خرید بجای کیسه های پلاستیکی 
5. جمع آوری و تفکیک پسماندهای خشک و تر پس از هر مراسم و جلوگیری از انباشت پسماندها در خیابانها
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
قرارهای سبز خرداد
منبع: زیست بوم


 

کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

Designed by Shabestar.net