پنجشنبه 19 مرداد 1396

  راه‌اندازی مرکز پایش جنگل‌ها با همکاری 2دستگاه دولتی

  دبیر ستاد توسعه صنایع هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از راه‌اندازی مرکز ملی پایش جنگل‌ها و مراتع خبر داد و گفت: این مرکز با همکاری سازمان جنگل‌ها و مراتع راه‌اندازی خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، منوچهر منطقی در جلسه توسعه فناوری‌های اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع کشور اظهار کرد: معاونت، سابقه همکاری بسیار خوبی با سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور دراین زمینه دارد و معاون علمی نیز طرح ایجاد مرکز ملی پایش جنگل‌ها و مراتع کشور را که با همکاری این سازمان راه‌اندازی خواهد شد، مورد تایید قرار داده‌اند.

  به گفته منطقی، لازم است همکاری‌های بیشتر و نزدیکتری بین معاونت و سازمان جنگل‌ها و مراتع برای رفع موانع اجرایی شدن این طرح صورت گیرد.

  وی همچنین افزود: ستاد آمادگی دارد بر اساس استانداردها و نظرات تخصصی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، قسمت‌های مورد نیاز اصلاح طرح را ویرایش کند.

  علی وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری در اطفاء حریق جنگل‌ها گفت: متاسفانه هر سال بر اثر تغییرات اقلیم و بی‌توجهی برخی افراد مساحت بسیار زیادی از جنگل‌ها و مراتع کشور طعمه حریق می‌شوند و خسارات مالی و جانی فراوانی را به کشور تحمیل می‌کنند.

  معاون توسعه فناوری معاونت علمی با تاکید بر هم افزایی بیش از پیش دستگاه‌های ملی و محلی، اظهار کرد: اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع کشور به دلیل گستردگی ابعاد مالی، ساختاری، حقوقی و قانونی از عهده یک سازمان و یا یک دستگاه خارج است و باید همه دستگاه‌های ملی و محلی با پرهیز از اقدامات جزیره‌ای، با همکاری و مشارکت جدی یکدیگر نسبت به مدیریت این پدیده اقدام کنند.

  وی خاطرنشان کرد: معاونت علمی آماده است پیشنهادات و نظرات تخصصی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و اشخاص را در حوزه اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع بشنود، بپذیرد، تحلیل کند و به کمک پیشنهاد دهندگان این معضل را حل کند.   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net