پنجشنبه 9 شهريور 1396

  حفظ واحیاء محیط زیست اولویت مدیریت شهری

  رئیس کمیسیون محیط زیست شورای تهران گفت: تلاش برای حفظ و احیاء محیط زیست باید اولویت مدیریت شهری باشد چرا که با سلامت شهروندان در ارتباط است.
  زهرا صدر اعظم نوری در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهارکرد: شهر تهران به دلیل گستردگی، وسعت، جمعیت زیاد و آلودگی هوا نیاز به یک راهکار اساسی در حوزه محیط زیستی دارد.

  عضو شورای پنجم شهر تهران ادامه داد: آلاینده های ثابت و متحرک و رشد جمعیت مرتبا به میزان آلودگی هوا در تهران می افزاید و به ما هشدار می دهد  هرچه سریع تر سازوکاری اتخاذ و از آلودگی هوا بکاهیم و هوای پاک و شرایط مناسب تری را برای شهروندان ایجاد کنیم.

  وی با بیان اینکه در تهران به دلیل شرایط و موقعیت جغرافیایی در بعضی از روزها باد به خوبی جریان ندارد، ادامه داد: تمام دستگاه ها به خصوص شهرداری باید ساز و کاری مناسب فراهم کنند.

  وی افزود: شهرداری باید ابتدا تنفس گاه های شهر اعم از باغ ها، پارک ها و فضای سبز را حفظ کند و اجازه تعرض و تبدیل شدن به اماکن مسکونی و تجاری را ندهد.

  رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به توسعه فضای سبز بعداز حفظ آن عنوان کرد: طرح کمربند سبز تهران بسیار موضوع خوب و با اهمیتی است که قبلا تا حدودی پیش رفته و باید تکمیل شود.

  وی افزود: سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری به این موضوع پرداخته و سعی کرده است با کاشت نهال در یک رینگ مشخص این کمربند را ایجاد کند.

  صدراعظم نوری ادامه داد: در نظر داریم گزارش کاملی از پروژه بگیریم و پیشرفت دقیق آن، موانع و نیازها را بسنجیم و اعتبار لازم را حداقل در بودجه سال آینده لحاظ کنیم.

  عضو شورای پنجم شهر تهران خاطر نشان کرد: باید احیاء محیط زیست شهر تهران را اولویت شورا و مدیریت شهری دانسته و تمام تلاش خود برای به ثمر رسیدن این مهم انجام دهیم چرا که ارائه هرگونه خدمات به شهروندان بدون تضمین سلامتی آنها بیهوده خواهد بود.


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net