« بازدید هیئت آلمانی از دریاچه ارومیه »

  بازدید هیئت آلمانی به ریاست دکتر کلاوس تاپفر ( معاون سابق سازمان ملل در برنامه محیط زیست و از شخصیت های پر توان و پر نفوذ در مباحث جهانی محیط زیست) و مشاور بین المللی ریاست سازمان محیط زیست جناب آقای دکتر علی اشرف مجتهد شبستری و مسئولین استانی از دریاچه ارومیه.

  در این بازدید که در ساحل بندر شرفخانه انجام می شد نطقه نظراتی توسط کارشناسان سازمان های ذیر ربط مطرح گردید و آقای عباس عادلی نیا مسئول گروه زیست محیطی یاشیل میشو طی ارائه مطالبی نسبت به عملکرد وزارت های جهاد کشاورزی و نیرو که در قابل طرح های توسعه حوزه آبریز دریاچه از عوامل مؤثر در خشک شدن دریاچه بوده اند اعتراض و از بی توجهی مسئولین نسبت به دانش بومی حوزه دریاچه انتقاد نمود. وی آنچه را که جهاد کشاورزی به نام توسعه کشاورزی در دهه های گذشته با تغییر دادن گونه های زراعی و باغی و نیز بی توجهی به روشهای بومی گذشته ، موجبات تغییرات نادرست و زیانبار در منطقه گردید یادآور شد. وی در پایان نیز انتقاداتی نسبت به حمایت جهاد کشاورزی از توسعه احداث استخرهای پلاستیکی در حوزه شهرستان شبستر مطرح نمود.


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net