http://www.Yashilmisho.com
Email: info@Yashilmisho.com
Print: 1398/12/10
خانه
شنبه 8 فروردين 1394

طرح جهانی ساعت زمین در تبریز اجرا می شود

شهروندان تبریز امسال نیز همزمان با بیش از 10 هزار شهر جهان شاهد رویداد ساعت زمین خواهند بود. نظرات نام نظر پست الکترونیک وب سایت متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید بیشتر :: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی،با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی،فرمانداری، شورای‌اسلامی و شهرداری،  ‌تبریز نیز به طرح‌جهانی"ساعت زمین"پیوست.
 
طرح "ساعت زمین" سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature )‏ بصورت سالانه در آخرین شنبه ماه مارس ( هشتم فرودین)، با هدف و آرمان ، آگاهی بخشی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان برگزار می شود و طی آن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیر ضروری مکان های بزرگ و نمادین شهرها در مدت یک ساعت به حالت خاموشی درمی آید.
 
بر این اساس و با هماهنگی های صورت گرفته، رویداد "ساعت زمین" تبریز، در پل کابلی،ساختمان اداره کل حفاظت محیط زیست ، ساختمان فرمانداری و عمارت تاریخی میدان ساعت، ساختمان مرکزی شهرداری تبریز و چندین ساختمان مناطق شهرداری از رأس ساعت 30 : 20 - روز شنبه – 21:30هشتم فروردین – اجرا می شود.
 
همچنین با پیشنهاد و تصمیم سازمان پارکهای تبریز، این برنامه در عمارت تاریخی ائل گلی نیز به اجرا در خواهد آمد.
 
گفتنی ست، رویداد ساعت زمین نخستین بار از سوی روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در سال ۲۰۰۷ ، زمانی مطرح شد که ۲/۲ میلیون نفر از ساکنین سیدنی اقدام به خاموش کردن چراغ‌های غیرضروری کردند. به دنبال این اقدام، تاکنون بیش از 10 هزار شهر از 128 کشور جهان به رویداد " ساعت زمین" پیوسته اند، که این امر در ایران نیز، امسال با مشارکت 14 کلانشهر و شهر اجرا می شود.
 
شایان ذکر است، این رویداد، به صورت مستقیم از سوی صدا و سیمای مرکز اذربایجان شرقی پوشش تصویری داده خواهد شد.