چهارشنبه 17 بهمن 1386

  حرکت نمادین گروه یاشیل میشو در گرامیداشت روز جهانی تالاب

  شبستر - گروه خبری یاشیل میشو: در یک حرکت نمادین همزمان با روز جهانی تالاب ها به دعوت گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر علاقه مندان و دوستداران محیط زیست، در کنار دریاچه ارومیه گرد هم آمدند تا احساسات قلبی خود را در قبال مهمترین معظل منطقه ای یعنی پس روی آب دریاچه ارومیه و خشک شدن تدریجی و تبعات زیان بار آن به نمایش بگذارند. در این حرکت نمادین، جمعی از کودکان و نوجوانان که لباس های محلی بر تن داشتند با حمل کوزه های پر از آب و ریختن آن در دریاچه جلوه خاص بر مراسم بخشیدند. عادلی نیا دبیر کل گروه زیست محیطی یاشیل میشو هدف از اجرای این برنامه آمادگی برای یاری رساندن به مسئولان و دست اندرکاران دولتی در جهت جلوگیری از خشک شدن دریاچه و مشارکت در احیاء آن و تضمین بقای زندگی در منطقه اعلام نمود.

  ضمنا یک دوره کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء دانستنیهای زیست محیطی برای زنان توسط امور بانوان گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر با شرکت دویست پنجاه نفر از بانوان شهر شبستر در 5 جلسه 2 ساعته در ساختمان این گروه برگزار گردید.

  بمناسبت گرامی داشت روز جهانی تالاب همچنین یک دوره مسابقه نقاشی با هدف فرهنگ سازی در جهت حفظ ارزش های تالابی و نیز توجه احاد مردم بخصوص آشنایی کودکان با تبعات خشک شدن تالاب دریاجه ارومیه توسط گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر با فراخوانی دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی در محل ساختمان گروه برگزار گردید.

  برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید


   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net