پنجشنبه 13 فروردين 1394

  همزمان با روز طبیعت، بوستان جنگلی یاس افتتاح شد

  بوستان جنگلی یاس که پیرو منویات مقام معظم رهبری در جمع دست اندرکاران حوزه محیط زیست، احداث آن در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت، صبح امروز و همزمان با روز طبیعت با حضور گسترده شهروندان تهرانی به بهره برداری رسید.

  به گزارش شهرنوشت، درهای بوستان جنگلی یاس، صبح روزپنجشنبه سیزدهم نوروز به روی دوستداران طبیعت باز شد تا شهروندان تهرانی بتوانند در روز «سیزده به در» از این تفرجگاه جدید پایتخت بهره مند شوند.
    

  پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر توسعه فضای سبز در دیدار با فعالان محیطزیست در روز 17 اسفندماه، مراحل آماده سازی بالغ بر 1400 هکتار از جنگل‌های شمال و جنوب اتوبان شهید بابایی به دستور شهردار آغاز شد.
    

  طی این ایام با فعالیت شبانه‌روزی بیش از 2000 نیروی کارشناس و کارگر، آماده سازی و ساخت بوستان جنگلی یاس ادامه داشته تا علاقمندان به طبیعت امروز سیزدهم فروردین از صبح تا عصر از این تفرجگاه جدید پایتخت بهره‌مند شوند.
    

  بوستان جنگلی یاس با امکانات 110آلاچیق، 2000 دستگاه صندلی پارکی، 1000 سطل زباله، 200 دستگاه باربیکیو، نمازخانه‌های متعدد برای بانوان و آقایان، تامین روشنایی کلیه معابر اصلی همراه با نصب پایه‌های چراغ، تامین و ساخت شبکه برق 20 کیلوواتی، جانمایی و نصب 15 منبع آب شرب، نصب 50 دستگاه سرویس بهداشتی (هر کدام4 چشمه؛ جمعا 200 چشمه)، تابلوهای راهنمایی و رانندگی و نصب 1230 پایه تابلوی راهنمایی و رانندگی، ساخت 9زمین بازی برای کودکان، 6زمین بازی برای بزرگسالان، مکان های ورزشی مانند زمین فوتبال، گل کوچیک و 14 پارکینگ خودرو(اصلی و فرعی) با گنجایش بیش از 3000 دستگاه خودرو امروز در اختیار پایتخت نشینان قرار گرفته تا از صبح تا عصر، سیزده بدر متفاوتی را در شمال شرق تهران تجربه کنند.
    

  از آنجایی که آماده سازی این تفرجگاه به لحاظ زمانی بین سالروز وفات و زادروز خجسته حضرت فاطمه (س) واقع شده، این بوستان جنگلی «یاس» نام گرفته است.   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net