چهارشنبه 25 فروردين 1395

  آلودگی صوتی تهران از حد مجاز بالاتر است/نافرجامی پایتخت در مقابله با بحران صوت

  معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران گفت: آلودگی صوتی تهران 5 دسی‌بل از حد مجاز خود بالاتر است و تاکنون اقدامات انجام شده برای مقابله با این موضوع کافی نبوده است.


  محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه  اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص آلودگی صوتی پایتخت اظهار داشت: استاندارد مجاز صوت برای مناطق مسکونی تهران در شب، 45 و در روز 50 دسی‌بل است که در پایش انجام شده به شکل پایلوت در یک منطقه تهران هم در روز و هم در شب میزان صوت از حد استاندارد 5 دسی‌بل بالاتر بوده است.

   
  وی ادامه داد: تاکنون شهرداری با انجام عایق‌های صوتی گام‌هایی برداشته ولی این اقدامات کافی نبوده و راهکارهای مقابله بااین مهم هنوز برای ما شناخته نشده است.

   
  معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران در خصوص شاخص آلودگی صوتی پایتخت گفت: نوع شاخص آلودگی صوتی تهران منطقه به منطقه فرق دارد، در برخی مناطق مثل میدان آزادی منشا آلودگی هواپیما، بخشی دیگر تردد موتور سیکلت‌ها و در بزرگراه‌ها خودروها شناخته شده‌اند، که از این‌رو نحوه مقابله با آن‌ها متفاوت خواهد بود.

   
  رستگاری با بیان این‌که هیئت دولت در سال 94 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و صوتی را مورد اصلاح قرار داده است، افزود: اجرای اصلاح مصوبه دولت نیازمند ایجاد آئین‌نامه‌هایی است که باید بخش‌نامه آن‌ها از سوی دستگاه‌هایی چون وزارت راه، مسکن و شهرسازی، شهرداری و نهادهای ذیربط ابلاغ شود که تاکنون طرح نهایی از سوی آن‌ها ارائه نشده است.

   
  وی گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست به راه‌اندازی شبکه پایش آلودگی صوتی مکلف شده و دولت تکالیفی نیز بر عهده وزارت کشور گذاشته است.   

  کليه حقوق اين سايت متعلق به گروه زیست محیطی یاشیل میشو شهرستان شبستر می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
  تلفن: 04142421810 - فاکس: 04142427272 - پست الکترونيک: Yashilmisho.ngo@gmail.com

  Designed by Shabestar.net