http://www.Yashilmisho.com
Email: info@Yashilmisho.com
Print: 1400/02/21
خانه
شنبه 15 فروردين 1394

عاملین کشتار ۳ کل و بز وحشی در ارتفاعات کالمند بهادران یزد بازداشت شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده کالمند بهادراندر ایام تعطیلات نوروز حین گشت زنی در منطقه متوجه صدای شلیک چندین گلوله در ارتفاعات شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان مهریز استان یزد در این باره گفت: محیط بانان بلافاصله راهی ارتفاعات شده و به ردزنی و جستجوی عوامل تیراندازی ها مشغول شدند.

تصویر: شکارچیان غیرمجاز دستگیر شده در منطقه کالمند به همراه لاشه سه کل و بز وحشی و یک اسلحه قاچاق

مهدی تیموری افزود: مامورین پس از ساعت ها کمین و جستجو در ارتفاعات صعب العبور کالمند، دو شکارچی متخلف را مشاهده نمودند که مشغول کندن پوست شکار بودند.

محیط بانان پس از مشاهده شکارچیان غیرمجاز، آنها را محاصره کرده و پیش از هرگونه اقدامی برای فرار یا ایجاد درگیری متخلفین را بازداشت نمودند.

تیموری اظهار داشت: در جریان بازرسی از متخلفین لاشه دو کل وحشی جوان، لاشه یک بز وحشی و یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۳۰۸ غیرمجاز کشف و ضبط گردید.

متهمین پس بازداشت و تشکیل پرونده، به جرم شکار غیرمجاز سه عدد کل و بز وحشی، همچنین حمل و استفاده از سلاح غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان مهریز گفت: متهمین با دستور مقام قضایی تا زمان رسیدگی به پرونده روانه زندان شده و هم اکنون در بازداشت بسر می برند.