http://www.Yashilmisho.com
Email: info@Yashilmisho.com
Print: 1400/02/21
خانه
سه شنبه 24 فروردين 1395

دو بره جبیر زنده گیری شده از متخلفین در کهنوج کرمان کشف شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew):به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر زنده گیری جانوران وحشی در یکی از روستاهای استان کرمان، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان کهنوج یک منزل مسکونی را در این رابطه شناسایی نمودند.

محیط بانان پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی به همراه مامورین نیروی انتظامی بصورت غافلگیرانه وارد این منزل مسکونی شدند.

در جریان بازرسی از این خانه دو بره جبیر تازه متولد شده کشف و ضبط و یک متهم در این رابطه بازداشت و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.

…….بره جبیرهای کشف شده از یک متخلف در شهرستان کهنوج کرمان پس از انتقال به اداره محیط زیست

حجت اله مرادی رییس اداره حفاظت محیط زیست کهنوج در مورد وضعیت بره جبیرهای کشف شده گفت: متاسفانه پیش از آنکه این بره ها اولین شیر مادر را بخورند از مادر جدا شده اند.

خوشبختانه هر دو بره جبیر هم اکنون در حال تغذیه با شیر بز و گوسفند اهلی هستند و شرایط مناسبی دارند.

امیدواریم که بره جبیرها در سلامت کامل رشد نموده و بتوانیم در آینده آنها را در زیستگاهشان رهاسازی کنیم.

زنده گیری نوزادان حیوانات وحشی پدیده ای شوم است که هر سال با شروع بهار و آغاز فصل زاد و ولد حیات وحش رواج می یابد و لطمات جبران ناپذیری به طبیعت وارد می کند.

در این زمان از سال متخلفین با بی رحمی نوزادان تازه متولد شده حیوانات وحشی را که توانایی چندانی در فرار و دفاع از خود ندارند زنده گیری می کنند.

نوزادان زنده گیری شده حیوانات وحشی حتی در صورت کشف و بازپسگیری از متخلفین به دلیل تغذیه دستی، انس با انسان و عدم آموزش مهارت های لازم جهت زندگی در طبیعت، قابلیت بازگشت به عرصه های طبیعی را ندارند و به ناچار می بایست ادامه زندگی خود در اسارت بسر ببرند.